Бързи и яростни или просто Тетевен Волей

Лидерът във Висшата лига на България с категорична 3 геймова победа над втория в класирането – Виктория Волей /Пловдив/

Съботният следобед донесе приятни емоции на тетевенските волейболни фенове. Повод за това бе десетата (втора за полусезона) победа на тима от най-зеления град. Тетевенци сразиха с чисто 3:0 (25:18; 25:23; 25:21) съперниците си от Виктория Волей (Пловдив).

Първият гейм на практика протече безпроблемно за домакините, които през целия гейм държаха инициативата /18:8, 21:14/ и затвориха гейма при 25:18.

Интрига нямаше и през втория гейм /12:9, 18:15/, докато домакините сами не решиха да направят мача интересен и с няколко поредни собствени грешки да доведат мача до 22:22. След два аса и стабилизиране на играта, тетевенци затвориха гейма 25:23.

Третата част поне частично повтори втората, след като „зелените“ водеха /8:6, 14:12, 17:14/, но домакините се отпуснаха за кратко и позволиха равенството в точките 20:20. Последва силна серия от сервизи и блокади, които доведоха резултат до 25:21 и крайното 3:0 гейма.

С днешния си успех „Инвестбанк Тетевен Волей“ затвърди лидерската си позиция с 31 точки в класирането, а опонента им днес „Виктория Волей“ е на второ място с 8 т. по-малко.

Независимо от невероятните резултати от една страна и от благодарността, която отправяме към нашите партньори към момента, искаме да посочим, че волейболния клуб има остра нужда от финансово и целево подпомагане. В тази връзка отправяме апел към нашите фенове в Община Тетевен, България и цял свят, да се свържат с нас на посочените контакти или да ни подкрепят с дарение по банковата сметка на клуба: IBAN: BG29IORT80461000223200 BIC: IORTBGSF, „Инвестбанк“ АД – Тетевен.

Предварително благодарим за проявеното разбиране и подкрепа. Ние инвестираме в създаването на достойни и морални хора, надяваме се, че и Вие ще оцените това и ще бъдете част от този процес.

В следващите две седмици на тетевенския тим предстои гостуване на „Славия“ /София/ и „Изгрев“ /Ябланица/ – съответно на 30.01.15 и 07.02.15.