KAL_3745_2

Победният поход на Тетевен Волей продължава

Юноши старша губят драматично с 3:2 като гост на Ботев Враца

В мач от тринадесетия кръг на НВЛ Висша лига, отборът на Инвестбанк Тетевен Волей постигна чиста победа като гост над състава на Изгрев Ябланица с 3:0 гейма /25:20, 25:17, 25:20/.
Срещата предполагаше наличието на интрига и заряд, поради факта, че е локално дерби, а и че домакините играят много силно на собствен терен и търсят победата винаги. Въпреки това, гостите демонстрираха класа и по-добър волейбол, и заслужено се поздравиха с успех.

В останалите срещи от кръга, Дунав Русе победи втория в класирането Виктория Волей с 3:1 гейма, Звездец Горна Малина постигна същия резултат като домакин на Славия София, а Ботев Луковит спечели като гост на Раковски Севлиево с 3:0 гейма.

След този кръг Тетевен продължава да е убедителен лидер в лигата с цели осем точки преднина пред втория в класирането Виктория Волей.

Юноши старша възраст загубиха драматично гостуването си на връстниците си от Ботев Враца с 3:2 гейма в първа среща за новия полусезон в група 6 от първенството си.
Този резултат изглежда логичен, предвид липсата на контузения капитан на тетевенци Илиян Иванов и играещия с травма национал Гордан Люцканов.
Независимо от всичко, Тетевен Волей запазва категорично второто място в групата си и е на само 4 точки изоставане от лидера Монтана.

В предстоящата седмица феновете на волейбола в Тетевен ще могат да изживеят още силни емоции:

10.02./18.00/ Инвестбанк Тетевен Волей – ЦСКА София /Купа на България/
14.02./17.00/ Инвестбанк Тетевен Волей – Дунав Русе /НВЛ Висша лига/
15.02./14.00/ Тетевен Волей – Монтана /Юноши старша/

Надяваме се на силна подкрепа от основния ни състезател – нашата колоритна и вярна публика, която е най-големия ни стимул за победа!