KAL_2554_2

Инвестбанк Тетевен Волей с нова победа, този път над Раковски Севлиево

Категоричен успех и за юношите на Тетевен Волей срещу Габрово

Волейболистите на Тетевен отново превърнаха уикенда в своеобразен спортен празник за своите фенове. В съботния ден професионалният тим на ВК ”Тетевен Волей” постигна шеста поредна победа, след като надви с чисто 3:0 (25:19, 25:21, 25:13) отбора на ”Раковски” Севлиево.

Възпитаниците на Петър Мечкаров демонстрираха превъзходство в играта през целия мач, като единствено във втория гейм се заформи интрига. Гостите от Севлиево се опитаха да догонят съперника, но без резултат. След 25:21 тетевенци се поздравиха с успех.

В третата част положителната развръзка дойде при 25:13. С тази си победа зелените „бетонираха” лидерската си позиция във Висшата лига с 18 т. (6 победи и само 1 загубен гейм).

Важно е да отбележим, че и в тази среща участие взеха всички състезатели на Тетевен, като отлично се представиха младите попълнения на отбора – продукт на детско-юношеската школа, а от тях дебют направи Мартин Маринов.

Неделният ден също донесе много положителни емоции за волейболните фенове в най-зеления град. Юношеската формация на ВК ”Тетевен Волей” постигна чиста победа с 3:0 (25:16, 25:17, 25:13) над връстниците си от КВК Габрово. Момчетата на Пламен Николов заемат второ място в група 6 на Държавното първенство с 10т., като пред тях е тимът на Монтана с точка повече.

В следващия си двубой – на 28.11.2014г. ”Инвестбанк Тетевен Волей” гостува във Варна на ”Черно море БАСК”.
Юноши старша възраст се изправят срещу ”Изгрев” Ябланица на 30.11.2014 г.