KAL_4120_2

„Инвестбанк Тетевен Волей“ спечели редовния сезон в НВЛ Висша лига

Два кръга преди края на първенството тетевенци са недостижими на върха в първенството

С пореден успех се поздрави тимът на „Инвестбанк Тетевен Волей“, след като в среща от 16 – и кръг на НВЛ-Висша лига победи с категоричното 3:0 отбора на „Черно море БАСК“ /Варна/.

До момента „зелените“ нямат загуба в домакинските си мачове и отново зарадваха публиката в препълнената зала „Г. Бенковски“.
„Инвестбанк Тетевен Волей“ стартира първия гейм като по учебник, осигурявайки си стабилна преднина от 8:0. Силната серия на тетевенци им донесе успеха след 25:18 точки.
Във втората част гостите оказаха известна съпротива, но въпреки това отборът от най – зеления град отново стигна до положителна развръзка в своя полза 25:22 точки.
Нямаше изненади и в третия гейм. Домакините поведоха още в началото с 9:4 точки. Възпитаниците на Петър Мечкаров доказаха отново превъзходството и класата си в серия от разигравания и затвориха гейма с 25:19 точки.
За „Инвестбанк Тетевен Волей“ отново най – резултатен бе Емилиан Мирчев – 17 точки, а националните състезатели Гордан Люцканов с 11 и Мартин Мечкаров с 10 точки.

С тази победа лидерът във Висшата лига добави още 3 т. в актива си и с общо 46 т., на практика спечели битката във втория ешелон, от редовния сезон. На второ място – с 8 т. по-малко е „Виктория Волей“ /Пловдив/.

Следващата събота /28.02.2015 г./, тетевенският тим гостува на новака „Звездец“ /Горна Малина/, а на 7.03.2015 г. е последната за редовния сезон среща срещу „Локомотив 1926“ /Пловдив/.