KAL_2705_2

Зелената хегемония продължава

Тетевенските волейболни фенове отново имаха повод за радост. Тимът от най – зеления град постигна осма поредна победа в НВЛ – Висша лига, след като се наложи с категоричното 3:0 (25:21, 25:10, 25:17) над новака Звездец (Горна Малина).
Първият гейм протече с известна доза драматизъм и буквално се превърна в игра на нерви. Гостите държаха инициативата до 4:8 за тях, но след това домакините вдигнаха оборотите и следващата почивка беше за тях с 16:15 точки. В края на гейма ”Инвестбанк” поведе в резултата, за да стигне до крайното 25:21.
Класата на тетевенския тим за пореден път пролича – във втория гейм възпитаниците на Петър Мечкаров затвориха гейма с красноречивото 25:10. Силният сервиз и трудно пробиваемата блокада успяха да затруднят максимално гостите.
Бързо 25:17 в третата част донесе крайната победа и Радослав Димитров и компания се поздравиха с успеха. Така ”банкерите” стъпват все по-здраво на първото място във втория ешелон с 24 т. и само 2 загубени гейма.
Възможност за изява във волейболния спектакъл получиха всички играчи без изключение. Интересна подробност е, че в противниковия отбор участва един от бившите състезатели на ВК ”Тетевен Волей” – диагоналът Милен Маринов.

В следващият и последен за полусезона двубой – на 13.12.2014 г. тетевенци гостуват на ”Локомотив 1926” в Пловдив.
В неделния ден, юношите на клуба постигнаха трудна, но важна победа с/у състава на ”Изгрев” Ябланица като гост с 2:3 гейма. Така младите надежди на клуба, завършиха полусезона на второ място само на 2 точки зад водача Монтана.