KAL_2600_2

Важна победа като гост и 7 от 7 за ”зелените”

Волейболистите на Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен) продължават с отличното си представяне от началото на сезона във Висшата лига. В мач от седми кръг на първенството те се наложиха с 3:1 (29:27, 23:25, 25:19, 25:20) като гости на Черно море БАСК (Варна). Двубоят обаче не бе никак лесен за Тетевен Волей, като домакините от Варна успяха да се противопоставят максимално и спечелиха втория гейм от срещата.

Мачът вървеше точка за точка през по – голямата си част. Това доведе до много оспорвана игра и емоции, което принуди главния съдия да укроти страстите чрез картони и за двата състава. Въпреки това и въпреки усилията на домакините от Черно море, силите им стигнаха само за спечеления втори гейм, а стабилният отбор на Инвестбанк Тетевен Волей се поздрави с крайния успех в мача.

Така ”зелените” записаха 7–ма победа от 7 мача и са убедителен лидер в т.н. НВЛ Висша лига.

Следващият състезателен уикенд на 06.12.2014 г. /събота/, ”Инвестбанк” са домакин на отбора на ”Звездец” Горна Малина от 17.00 ч. в зала Г. Бенковски.

В неделя /07.12.2014 г./, юноши старша гостуват на съседите от ”Изгрев” Ябланица в отложен и последен мач от есенния полусезон в шеста група на първенството при подрастващите.